Hinnakiri alates 01.02.2019

Teenus

Hind

Esmane füsioteraapia (FT) teenus kuni 50 min

(FT hindamine, terapeutiline harjutuse kava kaasa, vajadusel kinesioteip, manuaalsed võtted, Compex elektrostimulatsioon)

45€
Korduv füsioteraapia teenus sama terapeudi juures
(sh FT teenus lastele, pensionäridele)
35€
Füsioterapeudi konsultatsioon 30 min 25€
Massaaž 50 min 45€
Massaaž 30 min 28€
Kinesiotepimine (üks piirkond) 15€
Massaažirull 60cm/30cm 18€/12€
Lümfimassaaž kuni 55 min (Näidustatud traumajärgsete ja postoperatiivsete tursete korral, samuti võib abi olla luuümbrise põletiku puhul) 45€
Dünaamiline teipimine (üks piirkond) Kinesioteibist tugevama korrigeeriva toimega uudne teip 20€
UUS! Füsioterapeudi vastuvõtt Viimsis Karulaugu Spordikeskuses

Lastefüsioteraapia Viimsis ca 30 min

45€

20€

Konsultatsioon e-maili, Skype’i või telefoni teel, tõendite väljastamine 20€

Lihashooldus

Lihashoolduses on viimaste aastate kuumim sõna massaažirull (ing k foam roller), kasutusel on ka väljendid pilatese rull ja vahurull. See sama lihtne vahtplastist rull on just kui personaalne massöör, kes aitab treeningute järgselt taastada lihaste normaalse pikkuse ja vähendada  trigerpunktide valulikkust. Rullimist soovitatakse pinges sidekirmete ehk lihasfastsiate vabastamiseks kindlasti kasutada ka treeningu eelselt. Massaaž rullil või tennisepallil aitab läbi lihaspingete alandamise parandada liigeste teljelisust, mis võib oluliselt kaasa aidata vigastuste ennetamisele. Vale teljelisusega on seotud liigese ebaühtlane koormamine, millega võib omakorda kaasneda liigespindade ebaühtlane kulumine. Viimaste uuringute järgi on liigesliikuvuse arendamiseks kõige efektiivsem kombineerida omavahel nii rullimist kui vana head venitamist. Põlvede heaolu nimel on eriti oluline reie välisküljel asuva iliotibiaaltrakti masseerimine vahemikus puusaliigesest kuni põlveni. Ühte lihasgruppi võiks masseerida vähemalt 45 sekundi jooksul. Palju õpetlikke videosid lihashooldusest pilatese rulliga leiab internetist. Müügil on nii siledaid, kui ebatasase pinnaga rulle, kuid masseerimisega alustajale võib meeldivam olla sileda pinnaga rull. Nagadega rull jõuab aga paremini trigerpunktideni, on enamasti metalse sisuga ja seega oluliselt vastupidavam.